Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-10-2022

W piątek 30 września 2022, na zaproszenie Stowarzyszenia P-ZFST „Pogranicze”, organizacje pozarządowe i grupy z Lubania oraz Leśnej uczestniczyły w Zittau (Niemcy) w polsko-czesko-niemieckiej konferencji „Razem i dla siebie w Euroregionie Nysa”.

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 23. Dożynek Saksońskich przez niemieckiego partnera „Pogranicza” – stowarzyszenie Sächsisches Landeskuratorium Ländlicher Raum e.V. Tematem przewodnim konferencji była transgraniczna wymiana informacji oraz doświadczeń w obszarze aktywności społecznej i wolontariackiej. W Zittau, na terenie kampusu akademickiego, spotkali się przedstawiciele organizacji, grup i inicjatyw społecznych z Saksonii, Dolnego Śląska oraz północnych Czech. Uczestnicy prezentowali swoje działania, nawiązywali kontakty, dzieli się dobrymi praktykami oraz dyskutowali o aktualnych wyzwaniach, które stoją przed społecznikami z 3 krajów. Spotkanie było też świetną okazją do międzynarodowej promocji Lubania oraz Leśnej.

 

Stronę polską reprezentowały w Zittau organizacje i grupy z Lubania oraz Leśnej:

  • Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu,
  • Dolnośląska Grupa Literacka NURT w Lubaniu
  • Fundacja Windmill Tree w Leśnej,
  • Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów AGAT,
  • PTSM Oddział Łużycki Lubań,
  • Stowarzyszenie Grabiszyce,
  • Stowarzyszenie Wolimierz, prowadzące Centrum Społeczne w Leśnej.

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie

Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”

Armii Krajowej 30, 59-800 Lubań

e-mail: pogranicze-csb@home.pl

www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

 

Stowarzyszenie P-ZFST "Pogranicze" w Lubaniu 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...