Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
23-10-2023

Aktualne informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych uzupełnione o audioprzewodnik czekają już na mieszkańców oraz osoby zwiedzające Lubań. Aby mieć do nich dostęp wystarczy pobrać aplikację Lubię Lubań.

dłoń trzymająca telefon z aplikacją na tle panoramy miasta

Idąc z duchem czasu, miasto Lubań zaprasza lubanian, jak również turystów do skorzystania z nowej ciekawej oferty. Od teraz z nowinkami z życia miasta można być na bieżąco dzięki oficjalnej aplikacji mobilnej o nazwie Lubię Lubań. Częścią aplikacji jest nowoczesny, bezpłatny przewodnik miejski, który pozwala zwiedzać miasto na własną rękę w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej. Z wirtualnym przewodnikiem nie tylko nie zabłądzimy, ale też poznamy historię zabytków oraz ważnych punktów na lubańskiej mapie (czytając o nich lub słuchając głosu lektora). Aby uruchomić spacer, należy wejść w opcje trasy i wybrać interesującą nas wersję. Warto wiedzieć, że do skorzystania z usług lektora przy zwiedzaniu miasta nie trzeba koniecznie pobierać aplikacji. Po zeskanowaniu smartfonem kodów QR, które zostały umieszczone na tabliczkach przy zabytkach miejskich, otworzą nam się w telefonie strony internetowe z opisem tekstowym i dźwiękowym tych zabytków.

Aplikacja działa w trybie offline, wykorzystując połączenie z Internetem jedynie do aktualizacji danych. Użytkownicy urządzeń mobilnych mogą pobrać ją bezpłatnie ze sklepu Play (wersja dla urządzeń z systemami operacyjnymi Android) lub z App Store (wersja dla urządzeń z iOS). Poniżej (w galerii zdjęć) znajdują się kody QR, przekierowujące do miejsca, w którym można pobrać aplikację. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...