Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-10-2023

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych i Zmarłych.

Dla mieszkańców to czas refleksji i wspomnień bliskich, którzy odeszli - z kolei dla złodziei i wandali to okazja do popełniania czynów zabronionych. W ramach prewencji na terenie lubańskich cmentarzy pojawią się zatem wzmożone patrole strażników miejskich, którzy czuwać będą nad porządkiem publicznym oraz spokojnym przebiegiem świąt. Działania te mają również na celu zapobieganie kradzieżom mienia oraz aktom wandalizmu.

Straż Miejska w Lubaniu zwraca się z apelem, aby w czasie wizyt na cmentarzach nie pozostawiać bez opieki osobistego mienia (portfele, torebki, telefony komórkowe etc.) - złodzieje to widzą.

Należy również pamiętać, że w czasie świąt panuje wzmożony ruch pojazdów w rejonie cmentarzy, w związku z czym apeluje się do kierowców, aby ci korzystali z wyznaczonych parkingów oraz aby z rozsądkiem wybierali miejsce postoju dla swoich pojazdów. Utrudnienia w ruchu drogowym spowodowane nieprawidłowym i często bezrefleksyjnym parkowaniem pojazdów to jedna z najczęstszych przyczyn zgłaszania interwencji.

Nie jedźmy na pamięć. Wzorem lat ubiegłych na odcinku ul. Cmentarnej oraz w jej rejonie nastąpi zmiana organizacji ruchu, w związku z czym należy zwrócić uwagę na obowiązujące oznakowanie drogowe oraz stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Policji.

Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych.

Red./Fot./SMLuban

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...