Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna

Aktualności:

21-05-2024

Co sztuczna inteligencja może dla Ciebie zrobić?

Co sztuczna inteligencja może dla Ciebie zrobić? Żeby się o tym, dowiedzieć, zapraszamy na otwarte warsztaty dla dorosłych 28 maja o godz. 17:30 – 19:00 w „Galerii nad Schodami” przy Bibliotece w Ratuszu.

21-05-2024

LEGO i planszówki znowu w grze!

Zapraszamy na kolejne comiesięczne spotykania miłośników LEGO i gier planszowych. Wieeelu z Was już wie, że to spotkania, na których naprawdę WARTO być.

17-05-2024

Ilustratorka książek w Lubańskiej Bibliotece

Dnia 9 maja 2024 r. w Oddziale Dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne z ilustratorką — panią Katarzyną Kołodziej, w których uczestniczyli uczniowie klasy IIIb, SP nr 2 i klasy I, SP nr 4 w Lubaniu.

16-05-2024

Warsztaty komiksu z Szymonem Telukiem

07.05.2024 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty komiksu, które były elementem cyklu wydarzeń pod hasłem „Komiks jako medium dla młodych”.

22-04-2024

Rekordowe spotkanie autorskie

Czy można wypełnić lubańską Salę Ślubów w czwartkowe popołudnie do ostatniego miejsca? Autorowi powieści kryminalnych – Sławkowi Gortychowi, zdecydowanie się to udało. Na spotkanie przyszło około setki osób, w różnym wieku, w większości trzymając w ręku książki do podpisu. Wszyscy chcieli posłuchać opowieści jednego z obecnie najbardziej poczytnych autorów kryminałów w Polsce.

09-04-2024

“Jak uciszyć krytyka” – warsztaty z psychologiem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza 25 kwietnia o godzinie 17:30 do “Galerii nad Schodami” na warsztaty z psycholog Karoliną Klecką. Wstęp wolny.

09-04-2024

Sławomir Gortych - spotkanie autorskie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na spotkanie ze Sławomirem Gortychem, autorem bestsellerowych kryminałów, których akcja rozgrywa się w Karkonoszach.

05-04-2024

Wernisaż prac Oskara Szewczyka

W ostatnich dniach odwiedzający Bibliotekę mieli niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świat barwnych obrazów i niezwykłych historii, które skrywają. To wszystko za sprawą wernisażu prac Oskara Szewczyka, młodego artysty, który zaskarbił sobie uznanie i podziw publiczności.

27-03-2024

Wernisaż malarstwa Oskara Szewczyka

Wraz z nowym miesiącem Biblioteka zaprasza na kolejne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Wernisaż malarstwa Oskara Szewczyka – młodego artysty, którego obrazy są pracami powstającymi miesiącami i robią ogromne wrażenie.

26-03-2024

Szkolenie bibliotekarzy – Jak rozpoznać Fake Newsy

Przedświąteczny tydzień Bibliotekarze zaczęli bardzo rozwojowo. Dzięki zaproszeniu dyrektor GOKiS-u Justyny Antoszewskiej, mogliśmy uczestniczyć w świetnym szkoleniu “Jak świadomie korzystać z mediów, oceniać rzetelność i prawdziwość rozpowszechnianych informacji, jak je weryfikować”. Szkolenie było prowadzone przez Panią Martę Kostecką ze Szczecina, edukatorkę z Dobrze w kulturze.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...