Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

31-05-2014

Zaplanuj czerwiec z Lubaniem

Sprawdź ofertę lubańskich instytucji. Zapoznaj się z kalendarzem wydarzeń i zaplanuj czerwiec z Lubaniem. 

30-05-2014

Lubańska Wiosna Ekologiczna

Lubańska Wiosna Ekologiczna 2014 pod hasłem: „Człowiek – cywilizacja – przyroda”.  Program edukacji ekologicznej i edukacji dla zrównoważonego rozwoju oraz edukacji leśnej obejmujący główne działania dla miasta Lubań, powiatu lubańskiego, gmin w dolinie rzeki Kwisa, obszaru Nadleśnictwa Świeradów wraz z działaniami uzupełniającymi.

30-05-2014

IX edycja Lubańskiej Ligi Piłki Siatkowej

Po blisko dwóch miesiącach zmagań jutro, tj. 31 maja w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się dwa decydujące mecze finałowe, które zdecydują o kolejności miejsc na medalowym podium w IX edycji Lubańskiej Ligi Piłki Siatkowej.

26-05-2014

Dzień Dziecka

W najbliższą niedzielę 1 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziecka. Z tej okazji zapraszamy naszych drogich milusińskich do Miejskiego Domu Kultury. Specjalnie dla najmłodszych mieszkańców Lubania wystąpi Teatr Mała Bajeczka ze spektaklem "Dlaczego Hefalump nie mówi". Ponadto gry, zabawy i konkursy. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami 1 czerwca (niedziela) o godz. 14:00. Wstęp wolny

26-05-2014

Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu za nami

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się siódme i ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, które zamknęły edycję 2013/2014. Miło jest nam poinformować, że klasyfikację końcową w roczniku 1998 wygrał Robert Kusto, a jego brat Rafał był drugi w roczniku 1999.

23-05-2014

Zapraszamy do udziału w transgranicznych spacerach wiosennych

Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego, „Pogranicze” w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej - Oddział MiPBP w Lubaniu, Nadleśnictwo Świeradów, we współpracy z Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. (Niemcy), zapraszają do udziału w transgranicznych spacerach wiosennych - polsko-niemieckich wycieczkach przyrodniczych po pograniczu dolnośląskim:

23-05-2014

Rajd “LATO NAD KWISĄ”

Oddział Łużycki Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lubaniu w ramach akcji PTTK “TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA “ organizuje w dniu 14 czerwca 2014 r. (sobota) pieszy rajd  IVV na trasie 18 km z cyklu “Wiosna – Lato – Jesień” pod nazwa “LATO NAD KWISĄ”, na który zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Lubańskiego.

22-05-2014

Relacja z Nocy Muzeów

Mimo odstręczającej pogody Noc Muzeów w Lubaniu udała się świetnie. Jan Kapistran skarcił lubanian w pełnym ognia kazaniu, pokutnicy uznali swe grzechy, opętani doznali uzdrowienia, rajcy debatowali w natchnieniu a zwiedzający gościli w wieży, muzeum, schronie i OSS SG.

22-05-2014

Geocaching w Lubaniu

Od pewnego czasu w Polsce zwraca na siebie uwagę grupa specyficznych turystów. Pojawiają się w ciekawych miejscach, ale zamiast robić tam pamiątkowe fotografie i dostojnie zwiedzać teren, gorączkowo przeszukują dziury w murach, krzaki i dziuple. To geokeszerzy, tropiący kolejne skrzynki ze skarbami.

22-05-2014

Dzień matki w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Nasze Zoo pragnie podarować wszystkim mamom prezent z okazji ich święta - Dnia Matki. Wszystkie mamy, które 26 maja 2014 odwiedzą Nasze Zoo wraz ze swoimi dziećmi, otrzymają 50% rabatu na bilet wstępu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...