Pola Nadziei – tu rozkwita dobro.
To kampania charytatywna łącząca edukację z pozyskaniem środków dla hospicjów. Charakterystycznym działaniem dla akcji jest sadzenie jesienią żonkili – symboli nadziei.
To kampania charytatywna łącząca edukację z pozyskaniem środków dla hospicjów. Charakterystycznym działaniem dla akcji jest sadzenie jesienią żonkili – symboli nadziei.
Nowa inicjatywa Pani Anny Borczyk zrodziła się na bazie potrzeb uczniów dotyczących kon-taktów anglojęzycznych z rówieśnikami z innych krajów. Tym razem naszą uwagę przykuła Holandia, jako kraj niezmiernie interesujący pod względem kultury, historii i wielonarodowości.
23 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów obcojęzycznych w sprawie projektu z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego: „Integracja, adaptacja, akceptacja. Wsparcie obywateli państw trzecich zamieszkałych na Dolnym Śląsku.”
Uczniowie naszej szkoły, tak jak co roku przed zbliżającymi się Zaduszkami, pamiętają o lubańskim cmentarzu wojennym na Kamiennej Górze.
Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności oraz Europejskiego Dnia bez Samochodu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym, oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubaniu zorganizowało potyczki sportowe: ROWER Z PASJĄ.
Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, po dokonaniu oceny zgłoszonych na konkurs plastyczny pt. ,,Odpoczywaj na wsi” prac, przyznał dla uczennicy kl. IIa z SP 2 Liyi Andrysz wyróżnienie.
Tradycyjnie, jak, co roku w październiku, szkolne koło wolontariatu zbierało dary rzeczowe dla naszych czworonożnych przyjaciół.
W dniach 4-6 października br., w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lubaniu, odbyło się szkolenie przygotowujące nauczycieli z regionu do pracy z uczniami przy tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu edukacyjnego Odyseja Umysłu.
Październik jest wyjątkowym miesiącem w życiu naszej szkoły, ponieważ zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu uczniowie klas pierwszych zostają wówczas włączeni do grona społeczności uczniowskiej.
19.10.2012 roku, nasza szkoła jako pierwsza w Polsce – a być może nawet w Europie –otrzymała oficjalnie imię Europejskich Dróg Świętego Jakuba.