Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-08-2018

W roku 2017 realizowany był w Lubaniu projekt "Wspólna kultura i historia pomostem pomiędzy mieszkańcami Lubania i Kamenz" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

INFORMACJE O PROJEKCIE

Cel projektu:

Wzmocnienie współpracy partnerskiej na polu kultury pomiędzy mieszkańcami Lubania i Kamenz.

Osiągnięcia:

W wyniku realizacji zaplanowanych w projekcie działań zostały zorganizowane warsztaty wokalne. W warsztatach udział wzięli mieszkańcy Lubania i Kamenz. Zajęcia trwały trzy dni, od 22 do 24 września 2018 r. i odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu. Uczestnicy ćwiczyli specjalnie skomponowane oratorium „Jubilate Deo Omnis Terra. Oratorium o św. Marii Magdalenie” a następnie wspólnie je wykonali przy udziale orkiestry składającej się z profesjonalnych muzyków podczas głównych uroczystości patronackich, 24 września w Kościele pw. Świętej Trójcy.

W dniu 25 listopada 2017 r. odbyło się podsumowanie projektu. Podsumowanie odbyło się w mieście partnerskim Kamenz. Lubań reprezentowała 50-osobowa grupa osób chórzystów, muzyków z wykonania oratorium, jak również przedstawiciele samorządu.

Podczas podsumowania grupa miała okazję zwiedzić Kamenz, spotkać się z niemieckimi uczestnikami chóru, wysłuchać przygotowanych referatów.

W finale spotkania obejrzano nagranie oratorium „Jubilate Deo Omnis Terra” wykonane w Lubaniu w dniu uroczystości ustanowienia patronatu św. Marii Magdaleny nad miastem.

 

Okres realizacji projektu: 03.07.2017 - 30.11.2017

Wartość projektu: 17624,67 EUR

Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 85%

 

Beneficjent: Miejski Dom Kultury w Lubaniu

Partner: Miasto Kamenz

 http://luban.pl/patronat

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg Polska-Saksonia 2014-2022.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...