Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-08-2019

Lubań otrzymał ponad pół miliona złotych dofinansowania na nowo powstałe boisko przy stadionie miejskim.

W bieżącym roku zakończono budowę boiska do piłki nożnej ze sztuczną trawą zlokalizowanego przy ul. Ludowej. Gmina Miejska Lubań starała się uzyskać zwrot części kosztów poniesionych na to zadanie. W tym celu do Ministerstwa Sportu i Turystyki został złożony wniosek o dofinansowanie budowy obiektu sportowego w ramach programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej (grupa I – zadania przyszkolne). Dziś już wiemy, że ministerstwo przyznało nam dotację w kwocie 588 000,00 zł. To ponad ¼ wydatkowanych przez Lubań na ten cel środków. Całkowity koszt zadania opiewał na kwotę 1 956 448,00. W staraniach o dofinansowanie Gmina Miejska Lubań dziękuje za wsparcie ze strony senatora Krzysztofa Mroza.

Wybudowanie boiska stanowiło część całościowej budowy i modernizacji kompleksu obiektów sportowych zlokalizowanych przy ul. Ludowej w Lubaniu. Z uwagi na możliwości finansowe miasta i możliwości wsparcia zewnętrznego realizacja przedsięwzięcia została zaplanowana etapami. Pierwszy z nich, czyli budowa boiska piłkarskiego o nawierzchni ze sztucznej trawy został zakończony. Administratorem boiska będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu. Z obiektu będą mogły korzystać dzieci i młodzież z lubańskich szkół pod opieką opiekuna oraz dzieci i młodzież z miasta i Powiatu Lubańskiego zgodnie z harmonogramem imprez oraz współzawodnictwa międzyszkolnego szczebla miejskiego i powiatowego. Dodatkowo z boiska sportowego będą mogły korzystać osoby dorosłe (zgodnie z harmonogramem ustalonym przez administratora). Boisko będzie udostępniane Klubowi Sportowemu Łużyce Lubań, przy czym przewiduje się możliwość udostępniania boiska również innym klubom i organizacjom pozarządowym.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...