Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-09-2020

Grant od Polskich Sieci Elektroenergetycznych pozwolił Gminie Miejskiej Lubań na zakup sześciu nowoczesnych komputerów dla administracji Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu.

Kwotę 20 tysięcy złotych udało się uzyskać z ogólnopolskiego programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, którego celem jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Ze wsparcia skorzystać mogą wybrane gminy i ich jednostki organizacyjne, np. szkoły, przedszkola czy ośrodki pomocy społecznej, a także organizacje pozarządowe. Lubań skorzystał. Udało się wzmocnić infrastrukturę szkolną. Zakupiono sześć wysokiej klasy komputerów zintegrowanych z ekranem. 16 września Urząd Miasta przekazał Szkole Podstawowej nr 2 w Lubaniu sprzęt komputerowy zakupiony w ramach programu grantowego ogłoszonego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Dzięki staraniom szkoły i organu prowadzącego, czyli Gminy Miejskiej Lubań, szkoła wzbogaciła się o sześć nowoczesnych komputerów – mówi Izabela Rożko dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu. - Obecne wymagania, związane z obsługą różnego rodzaju oprogramowania, wymagają używania komputerów nowej generacji, z odpowiednimi parametrami, bezpiecznym oprogramowaniem, bezpiecznym systemem operacyjnym, szczególnie przy przetwarzaniu danych osobowych. Nowe komputery dla administracji szkolnej umożliwią prawidłowe funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości – podkreśla dyrektor. - Pozwoli to na obsługę licznych systemów on-line, które w obecnej sytuacji wymagają najnowszych wersji przeglądarek internetowych, nie zawsze działających poprawnie na przestarzałym sprzęcie. W imieniu całej społeczności szkoły bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wsparcie.

W przypadku Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu efekty wdrożenia projektu odczuje ponad 1000-osobowa grupa odbiorców, w tym uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Jakość, sprawność i bezpieczeństwo obsługi przełoży się na zadowolenie interesantów oraz poprawę komfortu i jakości pracy. Obostrzenia sanitarne, wdrożone w ostatnim czasie w naszym kraju, wpisały się w zasadność wymiany sprzętu na nowoczesny i mniej awaryjny. Montaż i uruchomienie przekazanego sprzętu nastąpi w najbliższych tygodniach.

Na terenie gminy Lubań PSE realizują projekty inwestycyjne budowy dwóch linii 400 kV – relacji Mikułowa-Czarna oraz Mikułowa-Świebodzice. Dzięki nim poprawi się bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej do odbiorców w południowo-zachodniej Polsce.

ŁCR

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...